Jedzenie pomaga zapobiegać rakowi prostaty mężczyzn

Rak prostaty jest nowotworem złośliwym u mężczyzn często w podeszłym wieku. Choroba rozwija się cicho i niemal bez objawów jeszcze. Kiedy zachorowania późniejszym etapie pojawiają się pewne symptomy dysfunkcji moczu, zaburzenia erekcji …

Jak zapobiec rakowi prostaty
Zdrowa dieta z różnych produktów spożywczych. Jedzenie w kawy, zielonej herbaty, siemię lniane, soja, ryby, kalafior, zielone warzywa liściaste, sok z granatów … zawierające przeciwutleniacze i właściwości przeciw zapaleniu mieć minimalny wpływ dobry. Likopenu w pomidorach, związki siarki w czosnku i resweratrol czerwone wino jest uważany za skuteczny przeciwko rakowi prostaty.
Regularna aktywność fizyczna, nawet jeśli tylko ustawić kilka godzin / tydzień może również pomóc zmniejszyć ryzyko otyłości i zwiększoną ciało zapobiegania chorobom.
„Love” jest regularnie sprawdzony może pomóc zmniejszyć ryzyko gruczołu krokowego u mężczyzn.
badania lekarskie okresowe i nie należy ignorować antygenu specyficznego dla prostaty testu
Niektóre suplementy diety, takie jak selen może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty, ale przed użyciem jakiegokolwiek produktu należy skonsultować się z lekarzem.
Ponadto, należy mieć reżim pracy i właściwego odpoczynku, unikać tworzenia napięcie i stres. Ograniczenia spożycia tłuszczów zwierzęcych, ograniczenie picia alkoholu i palenia.
Jedzenie pomaga skutecznie zapobiegać rakowi prostaty
nasiona dyni
Nasiona dyni nie tylko działa jako środek moczopędny, ale również odgrywać aktywną rolę w gojeniu wpływa na prostatę i pęcherza. W nasionach dyni zawierają zawartość cynku zmienia pomaga wzmocnić system odpornościowy organizmu. Poza tym, wiele dowodów naukowych wskazuje, że nasiona dyni pomaga także detoksykację organizmu.
pomidory
Pomidory zawierają likopen może pomóc chronić organizm przed rakiem prostaty. Likopen jest typem antyoksydacyjne przed wolnymi rodnikami, które mogą zniszczyć szkodliwe komórki i przyczynę choroby.
brokuły
Warzywa kapustne są skuteczne w zapobieganiu raka prostaty. Brokuł zawiera mniej węglowodanów i bogata w antyoksydanty i fitochemiczne pomóc zapobiec zmiany komórkowe, które mogą prowadzić do raka.
łosoś
Łosoś bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, wielonienasycone tłuszcze zapobiegają rozwojowi raka prostaty.
orzechy włoskie
Orzechy zawierają mniej węglowodanów i omega-3 kwasów tłuszczowych. Dlatego ten jest uważany za jeden z produktów zapobiegających rakowi prostaty najlepiej.
jagody
Jagody, takie jak truskawki zawierają wysoki poziom przeciwutleniaczy i niskim indeksie glikemicznym, aby zapobiec ryzyko zachorowania na raka prostaty. Jest to jeden z najlepszych żywności, aby pomóc w zapobieganiu raka prostaty.
kawa
Eksperci odkryli, że picie 4-5 filiżanek kawy dziennie zmniejsza komórki raka prostaty. Zawierają one antyoksydanty, a także pomaga w metabolizmie cukru jest związany zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.
marchew
Ci, którzy jedli trzy porcje marchwi każdy tydzień zmniejszyła się o 18% ryzyko zachorowania na raka prostaty. Wiele pokarmy zawierają beta-karoten, witamina A metabolizmu karotenoidów, a także posiada właściwości antyoksydacyjne.
sok z granatów
Wody bogate w przeciwutleniacze pomagają zapobiegać nowotworom. Ponadto zawiera ona składniki można uniemożliwić migrację komórek nowotworowych. To również spowalnia rozprzestrzenianie się raka prostaty.
sojowy
Soja zawiera izoflawony zapobiec fasoli z powrotem progresji komórek raka prostaty. Jest to jeden z najlepszych produktów, które mogą zapobiec rozwojowi raka prostaty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *